E-Muzyka liczy na blisko 50-proc. wzrost przychodów w 2009 r.

Firma e-Muzyka SA, specjalizująca się w rynku mediów cyfrowych i notowana na NewConnect, prognozuje, że w tym roku osiągnie 11...

Firma e-Muzyka SA, specjalizująca się w rynku mediów cyfrowych i notowana na NewConnect, prognozuje, że w tym roku osiągnie 11 mln zł przychodów. Według wstępnych wyników w 2008 r. przychody spółki wyniosły ok. 7,5 mln zł. Jak twierdzi Grzegorz Samborski, wiceprezes e-Muzyki, istotny wpływ na wyniki w drugim półroczu 2008 r. miał projekt Muzodajnia realizowany we współpracy z Polkomtelem, operatorem sieci komórkowej Plus, w ramach którego e-Muzyka zapewnia kontent muzyczny oraz system jego dystrybucji wraz z prawami autorskimi.

- Rozbudowujemy kompleksowe rozwiązanie informatyczne składające się z platformy serwerowej oraz aplikacji zarządzającej i raportującej - mówi Samborski. - Nowa platforma umożliwia zintegrowanie posiadanych już licencji oraz technologii, dzięki czemu e-Muzyka będzie jedyną firmą na rynku oferującą pełne, kompleksowe rozwiązanie, skierowane przede wszystkim do operatorów GSM, MVNO oraz firm medialnych - twierdzi.

E-Muzyka nie zrealizowała zapowiadanej akwizycji - jej plany zostały odsunięte ze względu na sytuację rynkową i, jak twierdzi zarząd, konieczność oceny pełnych, całorocznych wyników wybranych podmiotów, którymi zainteresowana jest spółka. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.