Według MB SMG/KRC 47,1 proc. Polaków korzysta z internetu

W Polsce z internetu korzysta już 47,1 proc. populacji - wynika z ostatniego badania NetTrack instytutu Millward Brown SMG/KRC obejmującego...

W Polsce z internetu korzysta już 47,1 proc. populacji - wynika z ostatniego badania NetTrack instytutu Millward Brown SMG/KRC obejmującego okres od początku września do końca listopada 2008 roku.

W ciągu 2008 roku (od początku stycznia do końca listopada) penetracja internetu wzrosła o nieco ponad 4 proc. Oznacza to, że zmniejszyła się dynamika wzrostu popularności sieci - w analogicznym okresie 2007 roku penetracja internetu wzrosła o ok. 10 proc.

Z najnowszego badania wynika, że najwięcej - 32,2 proc. badanych - korzysta z internetu od ponad pięciu lat, a 28,6 proc. robi to od trzech do pięciu lat. 12,5 proc. korzysta z internetu od dwóch do trzech lat, 12,4 proc. od roku do dwóch lat, a 6,6 proc. od siedmiu do dwunastu miesięcy. Tylko 0,3 proc. badanych korzysta z sieci od miesiąca.

71,9 proc. ankietowanych zagląda na strony WWW codziennie lub prawie codziennie. 17,5 proc. robi to kilka razy w tygodniu, 5,2 proc. raz na tydzień, 3,4 proc. kilka razy w miesiącu, a 1 proc. raz na miesiąc lub rzadziej niż raz na miesiąc.

Najczęściej korzystamy z internetu w domu - robi tak 88 proc. badanych. Na dalszych miejscach plasują się: miejsce pracy - 23,7 proc., szkoła/uczelnia - 9 proc., u znajomych - 6 proc., kawiarnia internetowa lub sklep komputerowy - 1 proc., inne miejsce - 0,6 proc.

Coraz więcej Polaków korzysta z internetu dzięki stałym łączom - 77 proc., 5,6 proc. ma dostęp bezprzewodowy, a tylko 2,6 proc. korzysta przez modem.

Badanie przeprowadzono na grupie 5644 osób. (TWI)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.