IQS rozwija nowy model biznesowy; rozmawia ze znanymi menedżerami

Grupa badawcza IQS zamierza tworzyć nowe, ściśle sprofilowane spółki, opierając się na menedżerach, których chce pozyskać z innych firm. Obecnie...

Grupa badawcza IQS zamierza tworzyć nowe, ściśle sprofilowane spółki, opierając się na menedżerach, których chce pozyskać z innych firm. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem firmy realizującej projekty na podstawie narzędzi online. Jak twierdzą przedstawiciele IQS, są one bardzo zaawansowane, a rozmowy prowadzone są ze znanymi na rynku menedżerami. Ich personalia nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że firma ma powstać jeszcze w I kwartale 2009 r.

- W 2009 r. wchodzimy z nowym modelem biznesowym. Chcemy zaproponować liczącym się na rynku menedżerom uczestnictwo we własności. Szukamy osób z ugruntowaną pozycją na rynku, które osiągnęły bardzo wiele, poza tym że nie pracują we własnej firmie. Chcemy zaproponować im wsparcie. My tworzymy i finansujemy struktury, oni wchodzą z nośnym konceptem. Wszystko odbywa się zaś w ramach grupy IQS, która ma skupiać szereg wyspecjalizowanych spółek badawczych - mówi Jan Nawrocki, prezes zarządu IQS & Quant Group.

Zaznacza jednocześnie, że rozmowy prowadzone są nie tylko w sprawie projektu online, lecz także pomysłów na utworzenie innych spółek oferujących określone rodzaje usług badawczych. Obecnie w ramach grupy działają firma badawcza IQS & Quant, którą zarządza od niedawna Alina Lempa, oraz nowo utworzona Nuq Research założona przez Tomasza Jędrkiewicza, wcześniej R&D directora IQS. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.