Fabryka Nestle Waters bez prądu - akcja "Godzina dla Ziemi"

"Godzina dla Ziemi" to międzynarodowa inicjatywa ekologicznej organizacji pozarządowej WWF. Celem akcji jest walka z globalnym ociepleniem. 28 marca o godz. 20.30 na 60 minut zostaną wyłączone światła w budynkach publicznych i prywatnych.

22 miasta w Polsce zadeklarowały przyłączenie się do akcji (m.in.: Kraków, Warszawa i Poznań). W stolicy zgasną tak znane budowle jak Pałac Kultury i Nauki czy kompleks handlowy Złote Tarasy. W akcji mogą wziąć udział również firmy oraz osoby indywidualne – aby zgłosić akces, trzeba zarejestrować się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi.

Firma Nestlé Waters Direct Dar Natury przyłączy się do akcji poprzez wyłączenie prądu w zakładzie produkcyjnym w Częstoniewie. W ramach polityki proekologicznej firma rozwija program społecznej odpowiedzialności „Zaangażowani z natury“, którego celem jest propagowanie działań związanych z ekologią i ochroną środowiska wśród pracowników, klientów i partnerów biznesowych. W ramach akcji "Godzina dla Ziemi" pracownicy, klienci i partnerzy firmy będą otrzymywać specjalne powiadomienia mailowe namawiające ich do przyłączenia się do akcji wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Na stronie głównej www.darnatury.pl pojawi się specjalny komunikat i będzie można znaleźć więcej informacji nt. akcji.

"Godzina dla Ziemi" po raz pierwszy odbyła się w 2007 r. w Australii. Od tego czasu do akcji przyłączyło się kilkadziesięt krajów i kilkaset miast na świecie. "Godzina dla Ziemi" odbywa się w różnych strefach czasowych i angażuje coraz liczniejsze grono zwolenników.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.