Harcerze uruchamiają własną telewizję

Harcerze startują z własnym kanałem internetowym Telewizja Skaut. Program ma się koncentrować na tematyce skautingu. Z czasem na ekranie mają pojawić się też reklamy.

Na początku kwietnia rusza harcerska telewizja internetowa. Nadawca wspiera już projekt kampanią reklamową przygotowaną we własnym zakresie, a prowadzoną pod hasłem: "To nie żart: 1 kwietnia włącz Telewizję Skaut".

Projekt telewizyjny tworzony jest przez trzech harcerzy z warszawskich hufców ZHP. Są to Karol Gzyl, Michał Matejko i Wojciech Puchacz. Są oni właścicielami marki oraz projektu. Telewizja Skaut jest projektem prywatnym i niezależnym kapitałowo od Związku Harcerstwa Polskiego i innych organizacji harcerskich. Współpracuje jednak z ZHP. Projekt internetowej telewizji harcerskiej zakłada regularne umieszczanie materiałów VoD (wideo na żądanie) na stronie stacji. Dzięki specjalnie uruchomionej usłudze każdy program będzie dostępny w wersji umożliwiającej zapis na dysku. Głównym punktem ramówki ma być program informacyjny „Raport”. Kanał koncentrować się będzie na tematyce harcerskiej.
- Telewizja Skaut jest nastawiona na promowanie nowoczesnego i prężnie działającego harcerstwa. W ramach tak pojętej promocji będziemy emitować krótkie bloki reklamowe skierowane do grupy docelowej, jaką są harcerze z całej Polski - zapowiada Wojciech Puchacz, który szef programów informacyjnych TV Skaut. Trwa nabór do zespołu redakcyjnego i ekipy technicznej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.