Informacje o kaloryczności napojów Coca-Coli od maja

Informacje o kaloryczności wszystkich napojów gazowanych Coca-Coli powinny pojawić się na puszkach i butelkach w maju br. Firma będzie stopniowo...

Informacje o kaloryczności wszystkich napojów gazowanych Coca-Coli powinny pojawić się na puszkach i butelkach w maju br. Firma będzie stopniowo wprowadzać nowe opakowania zawierające wiadomości dotyczące wartości odżywczej. Działanie to jest związane z nową prozdrotwotną polityką koncernu, która ma zapobiegać otyłości, przede wszystkim wśród dzieci. Coca-Cola w Polsce zapowiada także przegląd punktów sprzedaży napojów gazowanych, głównie automatów. Zgodnie z zaleceniami koncernu zakup napojów gazowanych przez dzieci w wieku poniżej 12 lat powinien być nadzorowany przez osoby dorosłe. Konkurent Coca-Coli - PepsiCo - już wprowadził opakowania z informacją o kaloryczności. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.