Menedżerowie agencji WCRS bliscy odkupienia udziałów od Grupy Havas

Menedżerowie agencji reklamowej WCRS są bliscy uzyskania zgody na odkupienie udziałów od Grupy Havas, która jest obecnie większościowym właścicielem WCRS....

Menedżerowie agencji reklamowej WCRS są bliscy uzyskania zgody na odkupienie udziałów od Grupy Havas, która jest obecnie większościowym właścicielem WCRS. Kontrakt ma opiewać na 20 milionów funtów. Gdyby sprzedaż doszła do skutku, szefowie WCRS przejęliby kontrolę nad agencją, a Havas stałby się mniejszościowym udziałowcem. Po podpisaniu umowy przewodniczącymi rady nadzorczej WCRS staliby się Robin Wight i Peter Scott, a funkcję CEO agencji utrzymałby Stephen Woodford. Ta wyjątkowa na rynku reklamowym transakcja - przejmowanie agencji przez kadrę zarządzającą od międzynarodowej grupy reklamowej - ma miejsce w bardzo dobrym dla WCRS okresie. Agencja w ubiegłym roku przygotowała między innymi kampanię reklamową serwisu telefonicznego 118 118, która okazała się jedną z najbardziej skutecznych kampanii 2003 r. Obecnie rozpoczyna się drugi etap tej kampanii z budżetem wartym 10 milionów funtów. Po wykupieniu udziałów od Grupy Havas agencja WCRS zamierza rozpocząć ekspansję polegającą na przejęciach mniejszych agencji z branży PR i designu. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.