TVP w Cyfrze Plus: transakcja jeszcze poczeka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie udzieli w najbliższym czasie zgody na objęcie przez Telewizję Polską udziałów w spółce Canal...

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie udzieli w najbliższym czasie zgody na objęcie przez Telewizję Polską udziałów w spółce Canal Plus Cyfrowy -dowiedzieliśmy się od Iwony Zaczek, rzecznika UOKiK. "Strony nie udzielają rzeczowych odpowiedzi na nasze pytania" -tłumaczy rzecznik urzędu. Zatwierdzenia przez urząd wymaga każda transakcja przejęcia powyżej 25 proc. udziałów w spółkach prawa handlowego. Przypomnijmy, że według podpisanego w ub. piątek porozumienia TVP obejmie za darmo 10 proc. udziałów w Cyfrze Plus, a po decyzji urzędu -do 40 proc. Według Lwa Rywina, prezesa Canal Plus Polska, TVP mogłaby nabyć 24,9 proc. udziałów, co nie wymaga zgody UOKiK. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.