Niemiecki wydawca drukuje bezpłatny dziennik w Czechach

Rheinisch - Bergische Verlagsgesellschaft wprowadził w Czechach nowy, bezpłatny dziennik zatytułowany "Pratzky Kudykam" w nakładzie 500 tys. egzemplarzy, co stawia...

Rheinisch - Bergische Verlagsgesellschaft wprowadził w Czechach nowy, bezpłatny dziennik zatytułowany "Pratzky Kudykam" w nakładzie 500 tys. egzemplarzy, co stawia go na pierwszym miejscu pod względem wysokości nakładu w tym kraju. Gazeta jest dostarczana pocztą pod prawie wszystkie praskie adresy i zawiera wiadomości dnia, informacje kulturalne i reportaże. Pismo będzie rywalizować o reklamodawców z czeską edycją "Metra" należącego do Szwedów, bezpłatnego dziennika dystrybuowanego w środkach transportu publicznego. Niemiecki wydawca posiada udziały większościowe także w innych czeskich gazetach, m.in. w największym tamtejszym dzienniku "Mlada Fronta Dnes", zajmującym czwarte miejsce w tym segmencie dzienniku "Lidove Noviny" oraz w dwóch dziennikach regionalnych: "Rovnost" i "Svoboda".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.