Opel GM wprowadza najnowszego vana na rynek niemiecki

Koncern Opel GM zapowiedział, że za tydzień dokona oficjalnego wprowadzenia na rynek niemiecki swojego najnowszego modelu, tzw. vana kompaktowego o...

Koncern Opel GM zapowiedział, że za tydzień dokona oficjalnego wprowadzenia na rynek niemiecki swojego najnowszego modelu, tzw. vana kompaktowego o nazwie Zafira. Premiera Zafiry w Europie miała miejsce w marcu br. we Francji i Włoszech. W maju pod marką Vuxhall Zafira "wjedzie" także do Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele Opla wyrazili nadzieję, że do końca br. sprzedanych zostanie 145 tys. sztuk tego modelu, natomiast w roku 2000 będzie to już 200 tys. Auto to przypomina najbardziej vana Reanult Megane Scenic, aczkolwiek Zafira ma tę przewagę, że choć przewidziana jest dla siedmiu osób, bardzo łatwo przearanżować jej wnętrze i przewozić 5, 3, a nawet tylko dwie osoby, wykorzystując pozostałą część tego auta jako powierzchnię bagażową. Według badań przeprowadzonych ostanio przez Opla vany zyskują w Europie coraz większą popularność, do roku 2005 ten typ pojazdów ma stanowić 10 proc. globalnego rynku. Kampanię dla Zafiry przygotowała hamburska agencja Lowe Hoffman Schnakenberg (chociaż w Europie budżet Opla obsługuje McCann-Erickson).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.