Odwieczni rywale jednoczą swoje wysiłki w Rosji

Rywalizujące ze sobą na wielu frontach dzienniki "The Wall Street Journal" oraz "Financial Times" oświadczyły, iż w końcu lata br....

Rywalizujące ze sobą na wielu frontach dzienniki "The Wall Street Journal" oraz "Financial Times" oświadczyły, iż w końcu lata br. zjednoczą swoje wysiłki i wprowadzą na rosyjski rynek nowy periodyk ekonomiczny. Przedstawiciele obydwu tytułów są przekonani, że wspólnie uda im się zminimalizować ryzyko wynikające z rosyjskiej sytuacji ekonomicznej, która nadal nie sprzyja podejmowaniu dużych przedsięwzięć gospodarczych. Nowy dziennik o nie ustalonym jeszcze tytule będzie publikowany w języku rosyjskim i będzie się ukazywać w każdy dzień tygodnia począwszy od wtorku do soboty. Wiadomo też, że "WSJ" oraz "FT" podpisały wspólny kontrakt z największym rosyjskim producentem papieru -drukarnią Niezależne Media. Właśnie w tej drukarni publikowana jest większość rosyjskich wydań takich zachodnich tytułów jak m.in.: "Palyboy", "Cosmpopolitan", "Marie Claire". Według otrzymanych informacji w ciągu najbliższych trzech lat ww. trzy strony tego porozumienia zainwestują w ten projekt około 10 mln USD. Nowy dziennik ekonomiczny ma trafiać przede wszystkim do średniej i wyższej kadry menedżerskiej w Rosji. Pismo ma liczyć 12 stron formatu A2 i w 70 proc. zawierać teksty pisane przez rosyjskich dziennikarzy. Resztę stanowić będą tłumaczenia. Przedsięwzięcie ma się zwrócić za około trzy lata.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.