W Norwegii ruszy największa kampania antynikotynowa

Norweski departament zdrowia zaprosił działające w tym kraju agencje do przetargu na obsługę budżetu około 8 mln USD, który rząd...

Norweski departament zdrowia zaprosił działające w tym kraju agencje do przetargu na obsługę budżetu około 8 mln USD, który rząd tego kraju zamierza przeznaczyć na kampanię antynikotynową. Będzie to najdroższe i największe tego typu przedsięwzięcie w historii Norwegii. Do przetargu przystąpi zapewne około 20 agencji, których zadaniem będzie opracowanie kompleksowej kampanii obejmującej wszystkie media elektroniczne, outdoor, a także cykl seminariów, które będą odbywać się w tamtejszych placówkach oświatowych. W ub.r. w Norwegii po raz pierwszy sprzedaż papierosów spadła o 8 proc. Poza wspomnianą kampanią rząd norweski zamierza podwyższyć podatki producentom papierosów, a także zaostrzyć regulacje dotyczące zakazu palenia w barach i restauracjach.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.