McCann-Erickson przejęła globalny budżet NescafŽ

Po trwającym siedem miesięcy pitchu londyński oddział McCann-Erickson Worldwide przejął od agencji sieciowej Publicis globalną obsługę brandu NescafŽ należącego do...

Po trwającym siedem miesięcy pitchu londyński oddział McCann-Erickson Worldwide przejął od agencji sieciowej Publicis globalną obsługę brandu NescafŽ należącego do NestlŽ. W przetargu uczestniczyła także agencja Dentsu. Wysokość budżetu nie jest znana - będzie ona z pewnością niebagatelna, jako że najnowsza kampania NescafŽ ma objąć swoim zasięgiem ponad 100 krajów na całym świecie. Przypomnijmy, że McCann stracił na rzecz Publicisu obsługę tego brandu w kwietniu ub.r. Publicis przygotowała wówczas pierwszą globalną kampanię NescafŽ, która była emitowana w 30 krajach. Obecnie McCann będzie obsługiwała NescafŽ w 110 krajach na całym świecie, Publicis w kilkunastu krajach europejskich i w południowej Afryce, natomiast Dentsu w państwach Dalekiego Wschodu - w tym Japonii, która dla tego brandu jest najważniejszym rynkiem po Wielkiej Brytanii. Zakupem i planowaniem mediów dla NescafŽ zajmuje się globalnie Universal McCann. Pierwsza kampania przygotowana została przez McCann w końcu br. Analitycy rynku reklamowego są zdania, że obsługę brandu przesunięto do McCann-Erickson nie z powodu jakości kreacji oferowanej przez Publicis, lecz zadecydowało o tym łatwiejsze zarządzanie scentralizowanym budżetem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.