Bank Europejski wyda 50 mln USD na kampanię informacyjną

Europejski Central Bank planuje właśnie globalną kampanię informującą o wprowadzeniu Euro jako obowiązującej w nim waluty. Kampania z budżetem od...

Europejski Central Bank planuje właśnie globalną kampanię informującą o wprowadzeniu Euro jako obowiązującej w nim waluty. Kampania z budżetem od 30 do 50 mln USD rozpocznie się w roku 2000 i będzie trwać do roku 2002. Obejmie wszystkie kraje, gdzie Euro zastąpi waluty narodowe, a także Amerykę Płn i Europę Centralną. Według nieoficjalnych informacji ponad 100 agencji reklamowych zgłosiło chęć obsłużenia tego budżetu. Zaproszenie do przetargu otrzymało tylko 9 z nich, m.in. Young & Rubicam z Frankfurtu, Hill & Knowlton z Londynu, londyńskie i frankfurckie oddziały Publicisu oraz Euro RSCG i Grey z Dźesseldorfu. Według niepotwierdzonych informacji wśród tych dziewięciu jest również DDB z Dźesseldorfu. Decyzja ostateczna zapadnie we wrześniu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.