Henry Ford European Conservation Awards

Celem tej nagrody jest zachęcenie ludzi z różnych kręgów społecznych i kulturowych do podejmowania lub włączania się w inicjatywy mające...

Celem tej nagrody jest zachęcenie ludzi z różnych kręgów społecznych i kulturowych do podejmowania lub włączania się w inicjatywy mające na celu ochronę środowiska naturalnego, zasobów naturalnych oraz dziedzictwa kulturowego. W tym roku wpłynęło 2580 projektów. Pierwsza nagroda, Grand Prix w wysokości 100 tys. USD, przypadła macedońskiemu projektowi za Narodowe Forum Ochrony Zwierząt (program ochrony fauny na jeziorze Ohrid, leżącym na terenach chronionych przez UNESCO). Druga nagroda - 30 tys. USD trafiła do Francji, trzecia - 20 tys. USD, do Norwegii. Na czele Programu Henryego Forda stoi William Clay Ford Jr., piastujący funkcję prezesa Ford Motor Company. (AMS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.