Springer potencjalnym nabywcą "Przeglądu Sportowego"?

Nasiliły się spekulacje o możliwości przejęcia przez Axel Springer Polska dziennika "Przegląd Sportowy", który wydaje Marquard Media Polska. Pierwsza fala...

Nasiliły się spekulacje o możliwości przejęcia przez Axel Springer Polska dziennika "Przegląd Sportowy", który wydaje Marquard Media Polska. Pierwsza fala spekulacji miała miejsce parę miesięcy temu. Niejednokrotnie też w ostatnim czasie spekulowano o przygotowywanym przez Springera projekcie nowego tytułu sportowego. Michał Fijoł, dyrektor biura zarządu Springera, przekazał, że wydawca nie komentuje doniesień rynkowych. Do momentu zamykania tego wydania DS "MMP" nie udało się nam uzyskać wypowiedzi od Tomasza Zięby, prezesa Marquarda, ani od Marka Ruszkowskiego, odpowiedzialnego za marketing tytułu. Marquard jest wydawcą kilku magazynów ("Playboy", "CKM", "Cosmopolitan", "Joy", "Shape", "Voyage"). "Przegląd Sportowy" jest jego jedynym dziennikiem. Wydawca zapowiedział niedawno zwiększone inwestycje w "Tempo", cotygodniowy kolorowy dodatek do "Przeglądu Sportowego", oraz rozwój wortalu Sports.pl. W pierwszym półroczu br. średnia sprzedaż ogółem "Przeglądu Sportowego" wg ZKDP wyniosła 71,8 tys. egz. (rok wcześniej w tym samym okresie - 72,6 tys.). Tytuł w pierwszym półroczu br. zarobił na reklamach 14,6 mln zł, a rok wcześniej - 10,5 mln (Expert Monitor). (JD, KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.