Radio Galicja rozpoczęło nadawanie

Wczoraj w Krynicy Zdrój na częstotliwości 104,6 MHz rozpoczęło nadawanie Radio Galicja. Nadajnik o mocy 1kW ma zapewnić pokrycie zasięgiem...

Wczoraj w Krynicy Zdrój na częstotliwości 104,6 MHz rozpoczęło nadawanie Radio Galicja. Nadajnik o mocy 1kW ma zapewnić pokrycie zasięgiem technicznym powiatu nowosądeckiego i gorlickiego, a później także limanowskiego. Obecnie rozgłośnia nadaje testowo. Grana jest wyłącznie muzyka. W ciągu kilku tygodni Radio Galicja zacznie emisję regularnego programu realizowanego i produkowanego w studiu w Nowym Sączu. Docelowo stacja będzie mieć również studio w Krynicy Zdrój. Radio będzie miało format muzyczno-informacyjny, w którym dominować ma tematyka lokalna oraz publicystyka. Koncesję na częstotliwość 104,6 MHz Stanisław Młyński, właściciel stacji, otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w grudniu 2005 roku. Uruchomił stację po otrzymaniu odpowiednich dokumentów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.