Radio Wa-Ma ma kolejną częstotliwość na Mazurach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała olsztyńskiemu Radiu Wa-Ma (sieć Ad.point) koncesję na nadawanie w Giżycku. Program stacji nadawany będzie...

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała olsztyńskiemu Radiu Wa-Ma (sieć Ad.point) koncesję na nadawanie w Giżycku. Program stacji nadawany będzie na częstotliwości 107,0 MHz. Dotychczas sygnał stacji można było odbierać na częstotliwościach 104,9 MHz w Mrągowie, 90,5 MHz w Olsztynie oraz 90,2 MHz w Iławie.

Radio Wa-Ma o giżycką częstotliwość starało się już dwukrotnie. W 2002 r. obok Wa-My w konkursie koncesyjnym uczestniczyło też Radio Kormoran, które dotąd na tej częstotliwości nadawało. KRRiTV zdecydowała się wówczas na nieprzydzielenie koncesji żadnemu z wnioskodawców. Radio Kormoran musiało na początku 2003 r. zakończyć działalność. Kolejne ogłoszenie dla tej częstotliwości ukazało się 23 września 2003 r. Wtedy o możliwość nadawania ubiegały się Radio Wa-Ma i Radio 5 z Suwałk. Również wtedy KRRiTV odrzuciła wnioski obu nadawców. W połowie 2004 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Rady o odmowie udzielenia koncesji. Konkurs koncesyjny wznowiono i częstotliwość 107,0 MHz w Giżycku otrzymało olsztyńskie Radio Wa-Ma. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.