Zbigniew Pióro nowym prezesem i dyr. generalnym Toshiba Tec Poland

Zbigniew Pióro, dotychczasowy prezes Ricoh Polska, przeszedł do Toshiba Tec Poland SA, gdzie objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Będzie...

Zbigniew Pióro, dotychczasowy prezes Ricoh Polska, przeszedł do Toshiba Tec Poland SA, gdzie objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Będzie odpowiedzialny za strategię i rozwój polskiego oddziału japońskiego producenta urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek i projektorów oraz systemów zarządzania dokumentami. Jego poprzednik Yukio Hara objął stanowisko wiceprezesa (senior vice president) TTP. Zbigniew Pióro z branżą automatyki biurowej oraz IT jest związany od 1993 r. Karierę rozpoczął w Hewlett-Packard Polska, gdzie przez dwa lata zarządzał działem sprzedaży produktów komputerowych, a następnie jako channel marketing manager w centrali HP w Wiedniu zarządzał dystrybucją w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ostatnie dziewięć lat zarządzał polskim oddziałem japońskiego koncernu Ricoh. Ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz studia Executive MBA w polskim oddziale European University Montreux. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.