Zmiany w obsłudze kreatywnej i mediowej spółek Unicredit

Sieć mediowa MediaCom zdobyła w przetargu budżet mediowy grupy Unicredit na 19 rynkach europejskich. Od stycznia 2007 r. MediaCom Warszawa...

Sieć mediowa MediaCom zdobyła w przetargu budżet mediowy grupy Unicredit na 19 rynkach europejskich. Od stycznia 2007 r. MediaCom Warszawa przejmuje obsługę budżetów łączących się banków Pekao i BPH. W finale przetargu pokonał ZenithOptimedia Group (Optimedia pracowało w Polsce dla Pekao), a we wcześniejszych etapach MediaCom zmierzył się z domami mediowymi Carat, Media Direction OMD, Universal McCann i MPG. Na razie nie ruszył jeszcze przetarg kreatywny na obsługę skonsolidowanego budżetu Pekao i BPH, ale należy się go spodziewać (obecnie Pekao obsługuje Leo Burnett Warszawa, a dla BPH pracuje Just). Do grupy Unicredit należy także związana z Pekao spółka Pioneer Pekao TFI, do tej pory obsługiwana na stałe przez dom mediowy PanMedia Western. W ostatnich dniach PanMedia Western wygrał także przetarg na obsługę najbliższej kampanii reklamowej Pioneera. Pokonał w konkursie agencję Maxus. PanMedia Western, który obsługuje Pioneera od dziewięciu lat (jest on lokalnym klientem agencji), ma dla niego pracować tylko do końca roku. Jako część grupy Unicredit Pioneer może zasilić portfolio MediaComu. Pioneer powiększył właśnie grono klientów sieci Young & Rubicam. Po przetargu reklamowym, który obejmował kilka rynków, polski oddział agencji - Young & Rubicam Brands - przygotowuje właśnie pierwszą kampanię reklamową Pioneera. Ruszy ona w połowie listopada. Od 2000 r. Pioneer nie pracował w Polsce na stałe z żadną agencją reklamową. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.