Iwona Kossmann zarobiła w ub.r. w TP SA 1,7 mln zł

Iwona Kossmann, która była członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej, od kwietnia 2007 r. do stycznia 2008 r. zarobiła 1,68 mln zł...

Iwona Kossmann, która była członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej, od kwietnia 2007 r. do stycznia 2008 r. zarobiła 1,68 mln zł brutto, ponad dwa razy więcej niż w 2007 r. (726 tys. zł). Informacja na ten temat znalazła się w ostatnim raporcie rocznym opublikowanym przez TP SA.

Wcześniej - od marca 2005 r. - Kossmann była członkiem zarządu PKT Centertel należącego do TP SA (operator sieci Orange). Od grudnia ub.r. jest prezesem firmy odzieżowej Deni Cler Group należącej do grupy Vistula & Wólczanka.

Richard Shearer, który w kwietniu ub.r. zastąpił Kossmann w zarządzie TP SA, jako dyr. wykonawczy ds. rynku masowego zarobił w ub.r. 1,57 mln zł brutto.

Najwięcej, bo 2,94 mln zł, zarobił prezes TP SA Maciej Witucki (w 2007 r. jego zarobki wyniosły blisko 2,15 mln zł).

Mniej zarobił natomiast prezes głównego konkurenta TP SA - czyli Netii - Mirosław Godlewski - w ub.r. jego wynagrodzenie wyniosło 1,85 mln zł. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.