iPhone z licencją na zabijanie

Nowa aplikacja na iPhone oskarżana o gloryfikowanie "kultury pistoletu"

Jedna z najnowszych aplikacji na iPhone, która zamienia ten telefon w atrapę pistoletu, została określona przez organizacje pacyfistyczne jako "skrajnie nieodpowiedzialna" i gloryfikująca kulturę pistoletu (oryg. gun culture) - donosi "Brandrepublic". Aplikacja jest dostępna poprzez sklep online'owy Apple'a. Jej zainstalowanie i uruchomienie sprawia, że na ekranie iPhone'a pojawia się pistolet a telefon wydaje z siebie odgłosy strzałów, gdy użytkownik nim "celuje" i potrząsa. Użytkownik może też korzystać z przełącznika bezpieczeństwa, odciągać spust, czy przeładowywać "pistolet". Dostępny jest też szeroki wybór rozmaitych modeli broni - od rewolwerów po strzelby, także specjalna "edycja gangsterska". Organizacje pacyfistyczne zażądały natychmiastowego wycofania aplikacji ze sprzedaży.

Warto odnotować, że tego typu aplikacje powstawały już wcześniej, ich sprzedaż nie była jednak aż tak oficjalnie promowana. Działanie tego typu aplikacji obrazuje np. ten film:

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.