Trzy nowe uchwały Izby Wydawców Prasy

Do jak najszybszego zakończenia procesu prywatyzacji Ruchu SA, nawet do końca br., wzywa w jednej z trzech swoich uchwał z...

Do jak najszybszego zakończenia procesu prywatyzacji Ruchu SA, nawet do końca br., wzywa w jednej z trzech swoich uchwał z 22 kwietnia Walne Zgromadzenie Izby Wydawców Prasy. IWP wskazuje na stopniowe zmniejszanie udziału Ruchu w rynku i obniżanie jego wartości materialnej. Druga z uchwał izby dotyczy nowelizacji przepisów prawa karnego i cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego, którą członkowie izby są zaniepokojeni. Niektóre nowe rozwiązania stanowią zagrożenie dla właściwej realizacji wolności prasy -alarmuje IWP. Po trzecie izba występuje przeciwko utrzymywaniu przez Ministerstwo Finansów propozycji wprowadzenia 7-proc. stawki podatku VAT na wydawnictwa prasowe i książkowe (31.XII.2000 r. upływa termin stosowania O stawki). (KP).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.