Procter & Gamble opóźnił wprowadzenie pastylek Ariel

Przedstawiciele koncernu Procter & Gamble oświadczyli, że wprowadzenie pastylek do prania Ariel Discs zostanie opóźnione na kontynencie europejskim przynajmniej o...

Przedstawiciele koncernu Procter & Gamble oświadczyli, że wprowadzenie pastylek do prania Ariel Discs zostanie opóźnione na kontynencie europejskim przynajmniej o jeden miesiąc. Jest to ponoć spowodowane sygnałami od hurtowników świadczącymi o tym, że P&G nie byłby obecnie w stanie zaspokoić popytu. Ponadto zostanie zmieniona ich nazwa - na Ariel Tablets. Zadebiutują one w końcu maja w Wielkiej Brytanii, gdzie poddawane są testom od kwietnia ub.r. Przypomnijmy, że są to oddzielnie pakowane, zawierające odpowiednie proporcje tabletki, które są reklamowane jako produkt wygodniejszy w użyciu niż tradycyjnie dotąd używane proszki bądź płyny do prania. Wprowadzenie Ariel Tablets zostanie wsparte wartą 30 mln USD kampanią przygotowaną przez londyński oddział Saatchi & Saatchi. Nowość P&G będzie musiała sprostać ostrej konkurencji, która wyprzedziła ten koncern w nowej kategorii - mowa tu o produkcie Persil Tablets koncernu Unilever, którego roczna obecność na półkach angielskich supermarketów spowodowała wzrost sprzedaży brandu Persil o 6 proc. W obecnej chwili Persil posiada 26 proc. brytyjskiego rynku w omawianym segmencie, natomiast Ariel jest drugi z 20,5-proc. udziałem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.