Legendy wirtualnego boksu Nintendo powracają

"Punch-Out!!", klasyczna gra bokserska od Nintendo, powraca po latach.

Tytuł ten, wydany przez Nintendo w 1984 roku na Arkadę, ukaże się 22 maja w wersji na konsolę Wii. Wszystkie byłe wirtualne gwiazdy boksu są znowu na planie: od Little Maca przez Glass Joego po Von Kaisera. Ich technika nie była jeszcze nigdy tak wyrafinowana – dzięki fantastycznej fabule, barwnej prezentacji akcji na ringu, przede wszystkim jednak dzięki funkcji sterowania grą ruchem ciała, jaką umożliwia najnowsza generacja konsoli Nintendo, czyli Wii.
Jak zapewnia producent, wersja gry na Wii wymaga zastosowania dokładnie takich samych taktyk i sztuczek, jakich używa się w rzeczywistych bokserskich pojedynkach. Gracz musi rozpoznać słabe strony przeciwnika, na przykład w momencie zmiany pozycji, i we właściwym momencie wymierzyć cios sierpowy, prosty lub z dołu. Oprócz trójwymiarowej grafiki konsola oferuje dodatkowo wrażliwe na ruch kontrolery Wii Remote i Nunchuk, które gracz trzyma podczas gry w obu dłoniach. Biegiem wydarzeń steruje on zatem intuicyjnie, poruszając rękami tak, jak robi to zawodnik na ringu bokserskim. I tak samo jak na prawdziwym ringu gracz musi zawsze odpowiednio poruszać się, robić uniki i atakować. Natomiast fani "klasycznego grania" mogą trzymać Wii Remote w obu dłoniach i używać podobnie jak wcześniejszego kontrolera NES.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.