Bonnier Business Press zwiększył o 18 proc. przychody i o 34 proc. zysk operacyjny

Przychody Bonnier Business Press (BBP) w okresie styczeń-sierpień 2006 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły o 18 proc., osiągając...

Przychody Bonnier Business Press (BBP) w okresie styczeń-sierpień 2006 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły o 18 proc., osiągając wartość 1,15 mld szwedzkich koron (480 mln zł). O 33 mln koron (13,9 mln zł), do 128 mln koron (53,8 mln zł), wzrósł również zysk operacyjny (poprawa o 34 proc.). Lepszy wynik finansowy udało się osiągnąć mimo kosztów związanych z nowymi projektami internetowymi. W br. BBP otworzył portale biznesowe w Rosji i na Ukrainie. Wiosną spółka sprzedała natomiast 50 proc. udziałów w austriackim dzienniku biznesowym "WirtschaftsBlatt". BBP jest obecnie właścicielem 10 dzienników biznesowych. Poza flagowym tytułem, dziennikiem gospodarczym w Szwecji "Dagens Indutri", do spółki należą dzienniki: "Aripaev" (Estonia), "Dienas Bizness" (Łotwa), "Delovoi Peterburg" (Rosja), "Verslo Zinios" (Litwa), "Puls Biznesu" (Polska), "Borsen" (Dania), "Finance" (Słowenia), "Pari" (50 proc. udziałów, Bułgaria) i "Business.hr" (Chorwacja). (Bonnier Business Press)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.