Wydawcy dzienników na razie utrzymają ceny reklam

Większość wydawców dzienników nie planuje od przyszłego roku poważnych zmian w cenniku reklam. Marek Tretyn, dyrektor sprzedaży "Gazety Wyborczej" (Agora...

Większość wydawców dzienników nie planuje od przyszłego roku poważnych zmian w cenniku reklam. Marek Tretyn, dyrektor sprzedaży "Gazety Wyborczej" (Agora SA), twierdzi, że większych zmian w wysokości cen reklam nie będzie. Podkreśla także, że cennik uzależniony będzie od sytuacji na rynku prasy codziennej. Ruchy w cennikach gazet Axel Springer Polska ("Fakt" i "Dziennik") bazują przede wszystkim na wprowadzeniu nowych formatów. W ciągu najbliższych tygodni w ofercie "Dziennika" na stałe pojawią się dodatkowe formy reklam, m.in. na pierwszej stronie oraz rozkładówka na drugiej i trzeciej kolumnie. Według Karola Skorupskiego, dyrektora reklamy "Dziennika" i "Faktu", trwają wciąż dyskusje odnośnie do podniesienia cen wybranych formatów reklamowych w "Fakcie". Utrzymanie tegorocznych kosztów deklaruje "Rzeczpospolita" (Presspublica). Zwiększania cen reklam nie planuje także Media Express, wydawca "Super Expressu". Jak mówi Marek Białek, dyrektor biura reklamy i ogłoszeń tego dziennika, obecnie trwają prace nad wykorzystaniem oferty multimedialnej grupy ZPR. Spośród dzienników na podwyżkę zdecydował się Bonnier Business Polska. Od przyszłego roku ceny reklam najbardziej popularnych formatów w "Pulsie Biznesu" mają wzrosnąć o około 10 proc. (pisaliśmy o tym we wczorajszym DS "MMP"). (JD, KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.