Valkea Media potencjalnym nabywcą praw do "Dzień dobry"

Trwają negocjacje w sprawie przejęcia "Dzień dobry" (DD Media) przez Valkea Media, o czym dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Do momentu zamykania...

Trwają negocjacje w sprawie przejęcia "Dzień dobry" (DD Media) przez Valkea Media, o czym dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Do momentu zamykania tego wydania DS "MMP" nie udało się nam potwierdzić tych doniesień z przedstawicielami Valkea Media ani DD Media, w którego strukturze jest także spółka dystrybucyjna Pro Direct. Nie wiadomo, czy DD Media będzie sprzedawać także ten podmiot. Spekuluje się, że nabywcą może być Masterlink. DD Media jest własnością skandynawskiego kapitału, podobnie jak Valkea Media. "Dzień dobry" w br. stało się bezpłatnym tygodnikiem, wcześniej ukazywało się dwa razy w tygodniu. Marka jest na rynku w Polsce od jesieni 2000 r. Od niedawna DD Media zaczęło inwestować też w pisma typu customer publishing. Valkea Media wydaje zaś tytuły rozrywkowe i biznesowe. Są to: "Aktivist", "Exklusiv", "Warsaw Insider", "Warsaw Business Journal", "Poland AM", "Book of Lists", "Polen am Morgen". Jest także wydawcą bezpłatnych tytułów wnętrzarskich: "Prestige House", "Prestige Office" oraz "House". Prawa do wydawania magazynów wnętrzarskich Valkea Media pozyskała w czerwcu br. od duńskiego wydawnictwa House of Publishing. Natomiast prawa do wydawania tytułów biznesowych Valkea Media nabyła w sierpniu 2003 r. od New World Publishing Polska. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.