KATARZYNA NAZAREWICZ ZOSTAŁA NACZELNĄ PISMA "NA ŻYWO"

Katarzyna Nazarewicz została redaktorem naczelnym dwutygodnika "Na żywo", wydawanego przez Axel Springer Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Gonczarskiego. Katarzyna...

Katarzyna Nazarewicz została redaktorem naczelnym dwutygodnika "Na żywo", wydawanego przez Axel Springer Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Gonczarskiego. Katarzyna Nazarewicz ostatnio była dyrektorem wydawniczym VIPress Poland, wydawcy miesięczników "Playboy" i "Voyage". Wcześniej przez parę miesięcy piastowała stanowisko naczelnej "Marie Claire". Jeszcze wcześniej była na tym samym stanowisku w "Expressie Wieczornym". Była związana też m.in. z "Życiem Warszawy" i "Wprost". Zajmowała się reportażem. Prowadziła program telewizyjny. Przed pracą w VIPressie na krótko znalazła się w swojej obecnej firmie. W Axel Springer Polska zajmowała się wówczas nowymi projektami. Magazyn o ludziach "Na żywo" od dłuższego czasu przechodzi zmiany jakościowe. Zmienił papier, format, zwiększył objętość i cenę, w inny, bardziej pogłębiony sposób opisuje swoich bohaterów. W I kwartale br. rozpowszechnianie płatne "Na żywo" wyniosło średnio ok. 170 tys. egzemplarzy, przy czym były duże różnice sprzedaży: w styczniu br. Đ ok. 133 tys., a w marcu przy wyraźnie zwiększonym nakładzie Đ ok. 212 tys. Rok wcześniej w I kwartale rozpowszechnianie płatne wyniosło średnio ok. 155 tys. egzemplarzy (źródło: ZKDP). Wpływy reklamowe brutto "Na żywo" w I półroczu br. wyniosły 3,4 mln zł, a w I półroczu ub.r. Đ 2,8 mln zł (źródło: Expert Monitor). Poza odejściem Katarzyny Nazarewicz z VIPressu warto odnotować, że zmienił się w tym wydawnictwie dyrektor reklamy w "Playboyu". Na miejscu Piotra Łyszkiewicza jest jego dotychczasowa zastępczyni Halszka Ciołkowska. Szefem reklamy "Voyage" jest natomiast Alicja Skrzypczak. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.