Gwiazdy filmu i sportu na rzecz kampanii 1%

Tylko co piąty Polak przekazuje 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Krajowego Centrum Kompetencji przez Dom Badawczy Maison w 2008 roku. Sławy wspierają kampanię gratis.

Krajowe Centrum Kompetencji rozpoczyna drugą edycję kampanii społecznej „Przekaż 1%”, która przekonuje, jak wiele społecznych problemów można rozwiązać dzięki wpłatom 
z podatku na rzecz fundacji i stowarzyszeń.
W spocie telewizyjnym kampanię promują znani Polacy, reżyser Andrzej Wajda, sportowiec Adam Małysz, polarnik Marek Kamiński i aktor Piotr Adamczyk. Autorami pomysłu 
są Andrzej Ratajczak, Jan Majle z agencji reklamowej Juicy.
Najpoważniejsze bariery w przekazywaniu podatku na rzecz OPP stanowią dla Polaków m.in. niska znajomość działania organizacji oraz brak informacji o tym, na jakie cele zostają wykorzystywane wpłaty. Na stronie www.kck.pl dostępna jest wyszukiwarka organizacji oraz informacje dotyczące sposobu przekazywania podatku. Zamieszczona została również pełna wersja raportu z badania opinii ”Bariery i motywy przekazywania jednego procenta podatku”.
- Ponieważ nie wszystkie OPP są w stanie samodzielnie przygotować kampanię na rzecz przekazywania 1 proc., podjęliśmy się zorganizowania wspólnej akcji. Cieszę się, że udało nam się do niej przekonać artystów, media oraz innych ludzi dobrej woli, którzy chcieli włączyć się w realizację tego projektu - mówi Konrad Wojterkowski, prezes Krajowego Centrum Kompetencji, pomysłodawca kampanii.
Wszystkie osoby zaangażowane w projekt zrezygnowały ze swoich honorariów.

Ze strony internetowej Krajowego Centrum Kompetencji  każdy może ściągnąć spot telewizyjny. Wszystkie media mogą go bezpłatnie wyemitować.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.