Polscy producenci TV podpisują umowy w Cannes

Jak donosi nasz korespondent na targach MIPTV w Cannes, polscy producenci mają w ofercie kilka gorących hitów, które być może uda się sprzedać. Dużym zainteresowaniem cieszy się serial „Ranczo” TVP.

Oferowany na targach MIPTV w Cannes przez ATM Grupę serial "Ranczo", hit ostatnich sezonów TVP1, cieszy się dużym zainteresowaniem na innych rynkach.
- Początkowo myśleliśmy, że nasza produkcja serialowa będzie interesować przede wszystkim rynki naszego regionu, tymczasem mamy sporo zapytań również z innych państw. Mam powody przypuszczać, że część tych rozmów jeszcze na targach zakończy się sukcesem - mówi Jacek Ściobłowski, head of programming strategy ATM Grupy.
Producent rozmawia zarówno o sprzedaży gotowego serialu, jak i formatu umożliwiającego przygotowanie wersji lokalnej serialu.

TVP podpisała wstępną umowę dotyczącą dystrybucji na Tajwanie produkcji muzycznej zrealizowanej w HD "Siedem bram Jerozolimy". Jest to jubileuszowy koncert Krzysztofa Pendereckiego z animacjami Tomasza Bagińskiego, nominowanego do Oscara w kategorii animacji.
TVP finalizuje też rozmowy z przedstawicielami rynku hiszpańskiego dotyczące dystrybucji na DVD serialu "Dekalog" w reż. Krzysztofa Kieślowskiego. Dotychczas produkcja została sprzedana z sukcesem na ponad 20 terytoriów, w tym do Ameryki Północnej i Południowej oraz na wybrane rynki Europy.
Jednocześnie w Cannes trwają negocjacje z reprezentantami rynków latynoskich i portugalskiego na temat sprzedaży praw dystrybucyjnych do serialu "Magiczne drzewo" nagrodzonego Emmy Award. TVP prowadzi też zaawansowane rozmowy na temat dystrybucji kinowej wersji "Magicznego drzewa" z jednym z najbardziej znanych dystrybutorów międzynarodowych.

Discovery Communications, nadawca kanałów tematycznych Discovery Channel, porozumiał się ze stacją TV4 (Polskie Media) w sprawie kontynuacji współpracy i emisji wybranych produkcji na antenie polskiej stacji. W TV4 emitowany jest weekendowy blok "4 Discovery" (soboty po godz. 18). Strony planują współpracę, która zaowocuje tym, że na antenie TV4 pojawią się w połowie roku nowe seryjne produkcje Discovery. Wartość nowej umowy nadawców nie została ujawniona.

Telewizja Polska i TVN promują swoje produkcje w specjalnych edycjach zagranicznych pism przygotowanych na targi telewizyjne MIPTV w Cannes.
Angielskojęzyczna reklama produkcji kinowej "Magiczne drzewo", przygotowanej przez TVP po sukcesie serialu pod tym samym tytułem, pojawiła się w amerykańskim piśmie "World Screen". TVN promuje swoją nową produkcję kinową "Kochaj i tańcz" w wydawanym codziennie podczas targów piśmie "MIPTV News".
ATM Grupa promuje się wspólnie z siecią producencką Sparks Network, do której należy. Sparks kupił reklamy m.in. w "World Screen".
W tegorocznej edycji MIPTV polskie firmy nie planują promocji podczas targowych eventów. Jedynie ATM Grupa wspólnie ze swoją siecią tradycyjnie już przygotowała specjalną imprezę. Pretekstem były trzecie urodziny Sparks Network. (PM)

 


Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.