Tomasz Kawka został niezależnym konsultantem RTL Group

Tomasz Kawka, wcześniej prezes zarządu domu mediowego Media Concept, doradza grupie telewizyjnej RTL Group należącej do koncernu Bertelsmann, dowiedzieliśmy się...

Tomasz Kawka, wcześniej prezes zarządu domu mediowego Media Concept, doradza grupie telewizyjnej RTL Group należącej do koncernu Bertelsmann, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Według naszych informacji ma to związek z planowanym przejęciem przez RTL mniejszościowego pakietu udziałów w telewizji Polsat. Zakres usług doradczych świadczonych przez Kawkę dla niemieckiego inwestora nie został ujawniony. Zainteresowanie zaangażowaniem kapitałowym w Polsacie oprócz RTL Group wyraża również koncern News Corp. Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Polsatu nadawca rozważa też pozyskanie kapitału na giełdzie. Na parkiet miałoby trafić 25-30 proc. akcji firmy wycenianych na 200-300 mln euro. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.