Za miesiąc "Dzień dobry" będzie wydawane także w poniedziałki

Od 1 maja br. wydawana przez DD Media gazeta "Dzień dobry" będzie, oprócz piątku, wydawana także w poniedziałek. Poniedziałkowe wydanie...

Od 1 maja br. wydawana przez DD Media gazeta "Dzień dobry" będzie, oprócz piątku, wydawana także w poniedziałek. Poniedziałkowe wydanie będzie jednak dystrybuowane tylko na skrzyżowaniach. Obecnie "Dzień dobry" jest wydawane w piątki w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Gazeta jest dostarczana bezpośrednio na klatki schodowe bloków i do domków jednorodzinnych (95 proc. dystrybucji). Jest dostępna także na skrzyżowaniach, w klubach i biurowcach (5 proc. dystrybucji). Co piątek w ten sposób do czytelników trafia w całej Polsce 740 tys. egzemplarzy pisma. Wydanie poniedziałkowe będzie dystrybuowane na ulicach miast w nakładzie 120 tys. egzemplarzy. Będzie zawierało taką samą tematykę jak dotychczasowe wydanie piątkowe, z tym że zostanie wzbogacone o wywiad ze znaną osobą. "DD Media jest nie tylko wydawnictwem, ale też firmą dystrybucyjną. Poprzez wydanie poniedziałkowe będziemy mieli większą możliwość dystrybucji innych towarów, m.in. próbek produktów. Z drugiej strony do tej pory byliśmy traktowani w badaniach czytelnictwa jako tygodnik. Teraz przejdziemy do kategorii dzienników i liczymy, że nasze czytelnictwo wzrośnie" - mówi Emiliano Castagna, sales director w DD Media. Poniedziałkowe wydania "Dzień dobry" pojawiały się od 1 lutego w Gdańsku i od 1 marca w Poznaniu, ale miało to dotychczas charakter testowy. Kampania promująca "Dzień dobry" jako dziennik będzie miała miejsce na przełomie maja i czerwca - zarówno w mediach tradycyjnych, jak i z użyciem mediów nietypowych, ale wydawnictwo nie chce jeszcze ujawniać szczegółów tych działań. Kreacją, planowaniem i zakupem DD Media zajmie się we własnym zakresie. (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.