Radio PiN 102 FM na żądanie Radia Zet zdjęło z anteny spot autopromocyjny

Warszawskie Radio PiN 102 FM, należące do Agencji Wydawniczej i Marketingowej "Mediabank" SA, na żądanie Radia Zet zdjęło z anteny...

Warszawskie Radio PiN 102 FM, należące do Agencji Wydawniczej i Marketingowej "Mediabank" SA, na żądanie Radia Zet zdjęło z anteny jeden z autopromocyjnych spotów. Radio Zet uznało, że reklama Radia PiN 102 FM naruszała prawa autorskie i była przykładem nieuczciwej konkurencji, ponieważ stanowiła reklamę porównawczą w niedozwolonej formie. Spot będący autorskim pomysłem Radia PiN 102 FM emitowany był od trzech tygodni w następującej wersji: "Dla zmęczonych przebojami. Dla znudzonych didżejami. Dla otwartych na odkrycia. Radio PiN 102 FM. Radio smakoszy dźwięku". Po wyrażeniu "Dla zmęczonych przebojami" wśród dźwięków "strojenia radioodbiornika" w tle słychać było dżingiel Radia Zet. Pomimo podjęcia decyzji o zdjęciu spotu z anteny i przeproszeniu Radia Zet Emil Marat, dyrektor programowy Radia PiN 102 FM, nie zgadza się z większością zarzutów Radia Zet. "Naszym zdaniem spot nie pokazuje Radia Zet w złym kontekście, nie stanowi również reklamy porównawczej. Ta ogólnopolska stacja reklamuje się przecież hasłem "wielkie przeboje". Z dużą dozą prawdopodobieństwa można domniemywać, że istnieją osoby zmęczone wielkimi przebojami i to do nich adresujemy nasz program, nie mówiąc wcale, że program, a zwłaszcza muzyka nadawana przez Zetkę, jest gorszy..." - mówi w oficjalnym komunikacie Marat. "Nie chcemy ciągnących się w nieskończonośc prawniczych sporów. Pochlebia nam to, że Zetka upatruje w nas konkurentów. Przepraszamy Radio Zet i już" - dodał szef Radia PiN 102 FM. Gdyby Radio PiN 102 FM nie podporządkowało się żądaniom Radia Zet, prawdopodobnie do sądu trafiłby pozew w tej sprawie. (PR)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.