Dorota Stanek będzie nowym prezesem Polskapresse, Jankowski i Biały odwołani

Maciej Jankowski, prezes zarządu Polskapresse (spółki należącej do Verlagsgruppe Passau), i Beata Biały, wiceprezes zarządu, zostali wczoraj odwołani z pełnienia...

Maciej Jankowski, prezes zarządu Polskapresse (spółki należącej do Verlagsgruppe Passau), i Beata Biały, wiceprezes zarządu, zostali wczoraj odwołani z pełnienia swoich obowiązków. Stanowisko prezesa zarządu ma objąć Dorota Stanek, dotychczas prezes spółki Tele Magazyn (należy do Polskapresse). Maciej Jankowski, komentując tę decyzję, powiedział tylko: "nowy etap, nowi ludzie". Nie zdradził jednak, na czym będzie polegać "nowy etap" w wydawnictwie Polskapresse. Powody odwołania Jankowskiego i Biały nie zostały podane. Maciej Jankowski z Polskapresse związany jest od 1993 r. Od sierpnia 2000 r. pełnił funkcję prezesa zarządu. Polskapresse jest udziałowcem w dziesięciu lokalnych dziennikach, takich jak: "Dziennik Bałtycki/Wieczór Wybrzeża", "Express Ilustrowany", "Dziennik Łódzki", "Dziennik Zachodni", "Trybuna Śląska", "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska", "Gazeta Poznańska", "Gazeta Krakowska", "Dziennik Polski" i "Głos Wielkopolski". (JD, KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.