Amerykanie piją mniej soft drinków

Z badań konsumenckich przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, wynika że amerykańscy konsumenci coraz częściej wybierają wodę niż napoje gazowane.

Firma badawcza Mintel, opublikowała raport, z którego wynika, że w Stanach Zjednoczonych, spada konsumpcja soft drinków. Grupa 68 proc. respondentów deklaruje, że pije je regularnie, podczas gdy w 2003 r. taką deklarację złożyło 76 proc. badanych. Spadek o osiem punktów procentowych oznacza utratę ponad 15,6 mln konsumentów. Zdaniem przedstawicieli Mintela, największe zmiany w zachowaniach konsumenckich Amerykanów, mające wpływ na sprzedaż soft drinków, mają jednak miejsce poza tą kategorią. Chodzi przede wszystkim o wzrost konsumpcji wody i napojów sportowych. Jedną z głównych przyczyn, na którą wskazali respondenci, która uzasadnia zmianę ich decyzji zakupowych w przypadku soft drinków, są względy zdrowotne. Amerykanie boją się ryzyka związanego ze spożyciem produktów zawierających wysoki poziom fruktozy, którą zawiera syrop kukurydziany. („AdWeek”)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.