Henyo Behrendt rezygnuje z prezentacji storyboardów w przetargach

Agencja reklamowa Henyo Behrendt zdecydowała się na zmianę formuły przedstawiania swoich pomysłów z zakresu strategii i kreacji w ramach procedur...

Agencja reklamowa Henyo Behrendt zdecydowała się na zmianę formuły przedstawiania swoich pomysłów z zakresu strategii i kreacji w ramach procedur przetargowych. Zrezygnowała z formuły storyboardów i animaticów na rzecz przygotowywania projektów spotów reklamowych z wykorzystaniem nakręconych już ujęć, przede wszystkim pochodzących z bibliotek i banków zdjęć. "Korzyści wynikające z tej zmiany są dwojakie. Przede wszystkim nasz potencjalny klient może dokładnie przyjrzeć się proponowanym przez nas rozwiązaniom. Przedstawiony spot jest bardziej przekonujący niż statyczne storyboardy. Poza tym redukujemy w ten sposób koszty uczestnictwa w przetargu. Niestety, na polskim rynku wciąż nie wypracowano reguł, zgodnie z którymi wszystkie agencje reklamowe uczestniczące w przetargu mogłyby liczyć na zwrot kosztów uczestnictwa" - mówi Bartek Ludwicki, dyrektor mediów Henyo Behrendt. Agencja korzysta obecnie w dużej mierze ze zbiorów tzw. show reel i demo reel udostępnianych przez OTO - Studio Filmowe. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.