Poziom prac w II edycji konkursu GrandFront wyższy niż w ub.r.

Zakończyła się druga edycja Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku "GrandFront" 2003. Główne nagrody GrandFront otrzymali: "Puls Biznesu"...

Zakończyła się druga edycja Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku "GrandFront" 2003. Główne nagrody GrandFront otrzymali: "Puls Biznesu" za pierwszą stronę z 1 października ub.r. zaprojektowaną przez Jacka Utkę, dyrektora artystycznego dziennika, i tygodnik "Przekrój" za okładkę z numeru 31. autorstwa Bogdana Żochowskiego i Piotra Najsztuba. Zdaniem Wiesława Podkańskiego, prezesa Izby Wydawców Prasy i przewodniczącego jury konkursu GrandFront, prace nadesłane przez wydawców na tegoroczną edycję konkursu reprezentowały wyższy poziom niż w roku poprzednim. "Konkurencja była bardziej wyrównana, a wpływ na to miała również ilość nadesłanych prac - 260 - czyli prawie o połowę więcej niż poprzednio. Tradycyjnie już największa konkurencja miała miejsce pomiędzy tygodnikami opinii. W tej kategorii przyznaliśmy dwie równorzędne nagrody" - mówi Podkański. Pozytywnym zaskoczeniem dla jury był bardzo profesjonalny poziom okładek czasopism lokalnych i sublokalnych. W tej edycji drugą nagrodę konkursu GrandFront 2003 w kategorii gazety codzienne otrzymała "Gazeta Wyborcza" za nr 67/2003, trzecią - "Super Express" za nr 51/2003. W kategorii dodatki i magazyny pierwszą nagrodę otrzymały "Wysokie Obcasy" (dodatek "GW"), drugą - "Świat Rodzinny" (dodatek "Głosu Wielkopolskiego"), trzecią - "Sport" (dodatek "Dziennika Łódzkiego"). W kategorii czasopisma branżowe dwie nagrody otrzymał miesięcznik "Press" - za nr 10/2003 (I nagroda) i nr 11/2003 (II nagroda); trzecie miejsce zdobył "Computer Reseller News Polska" za nr 24/2003. Wśród czasopism monotematycznych pierwszą nagrodę otrzymał magazyn "ARTeon" za nr 4/2003, drugą - miesięcznik "Architektura" za nr 1/2003 i trzecią również "Architektura" za nr 7/2003. W kategorii czasopisma lifestyle pierwszą nagrodę otrzymał miesięcznik "Zwierciadło" za nr 6/2003, drugą - "Fluid" za nr 36/2003, a trzecią magazyn "Elle" za nr 1/2003. Dwie pierwsze nagrody przyznano w kategorii czasopisma opinii: "Przekrojowi" za nr 31/2003 i "Forum" za nr 33/2003, trzecią nagrodę dostała "Polityka" za nr 24/2003. W kategorii czasopisma lokalne i sublokalne pierwszą nagrodę otrzymała "Panorama Leszczyńska" za nr 43/2003, drugą - "Kontakty" za nr 5/2003, trzecią - "Kronika Tygodnia" za nr 25/2003. W każdej z kategorii przyznano również wyróżnienia. Podkański powiedział, że twórcy konkursu zastanowią się nad ewentualnymi modyfikacjami GrandFrontu, między innymi nad większą dywersyfikacją w stosunku do konkursu Chimera organizowanego przez spółkę VFP Communications, wydawcę magazynu "Media i Marketing Polska". Izba Wydawców Prasy zamierza rozwinąć współpracę ze stowarzyszeniem Society for News Design Polska, które było patronem tegorocznej edycji GrandFrontu. (PR)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.