Saatchi rozpocznie obsługę paneuropejskiego budżetu marki Lexus

Sieć agencji reklamowych Saatchi & Saatchi wygrała przetarg na obsługę skonsolidowanego budżetu strategii i kreacji reklamowej marki samochodów Lexus w...

Sieć agencji reklamowych Saatchi & Saatchi wygrała przetarg na obsługę skonsolidowanego budżetu strategii i kreacji reklamowej marki samochodów Lexus w Europie. Jego wartość szacuje się na 28 mln funtów. Do tej pory agencja współpracowała jedynie nad konkretnymi projektami dla tej marki. W ciągu ostatnich dwóch lat Saatchi wygrała przetargi na wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli Lexusa. Agencja utworzyła specjalnie dedykowany zespół do obsługi marki pod nazwą Team One Europe, który ma swoją siedzibę w Brukseli. Podobna struktura działa na rynku amerykańskim. Jej centrala mieści się w Los Angeles. Saatchi zajmie się w najbliższym czasie przygotowaniem paneuropejskiej kampanii brandingowej oraz działaniami reklamowymi wspierającymi debiut rynkowy pierwszego luksusowego modelu z napędem hybrydowym Lexus RX400h. Samochód pojawi się w sprzedaży w Europie w styczniu 2005 r. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.