Sukces brytyjskiej kampanii antynikotynowej, która bulwersowała widzów

The British Heart Foundation (BHF) jest bardzo zadowolona ze swojej najnowszej kampanii antynikotynowej, pomimo że odbierała skargi od widzów zbulwersowanych...

The British Heart Foundation (BHF) jest bardzo zadowolona ze swojej najnowszej kampanii antynikotynowej, pomimo że odbierała skargi od widzów zbulwersowanych reklamą. W kampanii wykorzystano motyw papierosa, z którego spływa tłuszcz. Reklama została przygotowana przez agencję reklamową Euro RSCG London. Skuteczność działań potwierdzają badania firmy Hall & Partners. Wynika z nich, że 94 proc. palaczy miało kontakt z kampanią. Zdaniem Helen Westwall, dyrektor ds. strategii Hall & Partners, w historii tej firmy badawczej nie zdarzyło się jeszcze, by któraś z kampanii miała tak dobry wynik. 82 proc. badanych uznało, że reklama zawiera bardzo poważny przekaz, a 83 proc. zadeklarowało, że skłoniła ich do myślenia o rzuceniu palenia. Przed kampanią 55 proc. badanych wiązało palenie tytoniu z chorobami naczyń krwionośnych, a po kampanii 73 proc. Badania przeprowadzono w lutym br. Grupą docelową byli palacze w wieku 30-50 lat. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.