Cztery agencje walczą o budżet reklamowy loterii Lotek Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. (TS) zaprosił cztery agencje reklamowe: PZL, Red 8 Communications Group, TBWA/Warszawa oraz Publicis, do przeglądu...

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. (TS) zaprosił cztery agencje reklamowe: PZL, Red 8 Communications Group, TBWA/Warszawa oraz Publicis, do przeglądu ofert na przygotowanie kreacji spotów reklamowych loterii pieniężnych Lotek, jakie Totalizator zamierza wprowadzić w tym roku. Jak wyjaśnia Iwona Borkowska, szefowa marketingu Totalizatora Sportowego, TS co roku wprowadza kilkanaście nowych loterii pieniężnych sprzedawanych pod marką Lotek. Konkurs (Borkowska podkreśla, że nie ma on charakteru formalnego przetargu) dotyczy przygotowania kreacji spotów telewizyjnych dla nowych loterii Lotek. Rozstrzygnięcie przeglądu ofert spodziewane jest na początku przyszłego miesiąca (propozycje agencji skierowane zostaną do badań fokusowych), wysokość budżetu reklamowego, o jaki walczą agencje, nie została ujawniona. Borkowska wyjaśnia, że PZL, TBWA i Red 8 zostały zaproszone, ponieważ wcześniej współpracowały już z Totalizatorem. PZL przygotowywała reklamy kumulacji Dużego Lotka, Red 8 - reklamy zdrapek, a TBWA/Warszawa - reklamy wizerunkowe (aczkolwiek, jak wyjaśnia szefowa marketingu TS, przy każdym większym projekcie firma prowadzi postępowanie konkursowe), natomiast Publicis zaproszono, ponieważ - jak mówi Borkowska - przedstawicielom Totalizatora Sportowego spodobało się podejście do strategii i kreacji w projektach zrealizowanych ostatnio przez tę agencję. Planowanie i zakup mediów Totalizator Sportowy wykonuje we własnym zakresie. Spółka Totalizator Sportowy w 100 proc. należy do skarbu państwa, ma monopol na prowadzenie gier liczbowych i loterii pieniężnych, dysponuje siecią ponad 9 tys. punktów sprzedaży (lottomatów) w całym kraju, najpopularniejsze gry losowe TS to: Duży Lotek i Multi Lotek. W 2002 r. na sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych spółka zarobiła 2,371 mld zł (do budżetu z tytułu podatków i należności firma odprowadziła blisko 1,047 mld zł). (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.