Getin rozważa opcję inwestycji w ogólnopolską markę banku detalicznego

Getin Holding SA, której prezesem i większościowym akcjonariuszem jest wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki, rozważa możliwość inwestycji w stworzenie nowej marki...

Getin Holding SA, której prezesem i większościowym akcjonariuszem jest wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki, rozważa możliwość inwestycji w stworzenie nowej marki na rynku bankowości detalicznej. Projekt oparty jest na planowanym przejęciu regionalnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA. Od jego powodzenia zależą dalsze prace nad rebrandingiem oraz stworzeniem strategii zarówno dla marki, jak i komunikacji marketingowej nowego banku. Informacja o tym, czy biorą udział w tym procesie przedstawiciele firm brandconsultingowych i agencji reklamowych, nie została ujawniona. Getin prowadzi obecnie subskrypcję na nową emisję swoich akcji o wartości 330 mln zł (zapisy potrwają do połowy kwietnia br.), z której środki przeznaczy na realizację transakcji z Bankiem BPH (od 40 do 50 mln zł ma pójść bezpośrednio na dofinansowanie GBG). Górnośląski Bank Gospodarczy ma silną pozycję w województwie śląskim (ma oddziały w ponad 30 miejscowościach), natomiast w planach Getinu jest rozbudowa sieci oddziałów na terenie całego kraju (do końca roku ma powstać kilkadziesiąt nowych placówek). Ewa Michalska, doradca zarządu ds. PR Getin Holding, potwierdza, że Getin chce przekształcić GBG w bank detaliczny o zasięgu ogólnopolskim, jednak najpierw skupi się na rozwoju sieci oddziałów i unowocześnieniu systemów informatycznych banku. W dalszych planach jest natomiast rozwój portfela usług bankowych (obecnie BGB koncentruje się na usługach leasingowych i kredytach samochodowych). Getin Holding SA od maja 2001 r. jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (pierwotnie pod nazwą Getin Service Provider). (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.