Jury Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera" rozpoczyna obrady

Dziś rozpoczynają się obrady jury Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera". Tegoroczna, druga edycja jest otwarta dla magazynów i dzienników z Europy...

Dziś rozpoczynają się obrady jury Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera". Tegoroczna, druga edycja jest otwarta dla magazynów i dzienników z Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorem konkursu jest spółka VFP Communications, wydawca magazynu "Media i Marketing Polska". Konkurs zorganizowano we współpracy z Society of News Design, które zrzesza 2,6 tys. członków w 50 krajach, a także z festiwalem Golden Drum w Portorożu w Słowenii. Do tegorocznej edycji Chimery zgłoszono 122 prace z Polski, Czech, Bułgarii, Estonii i Słowenii. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w poniedziałek 5 kwietnia o godz. 11.00 w klubie Jazzgot w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po ogłoszeniu wyników planowany jest panel dyskusyjny z udziałem jurorów i dyrektorów artystycznych polskich pism na temat: "Status quo: Projektowanie prasowe w nowej Europie i poza nią". Główną nagrodą w konkursie Chimera jest Grand Prix przyznawane za najlepszy magazyn i najlepszy dziennik. Nagrody za najlepszą okładkę magazynu i najlepszą pierwszą stronę dziennika ufundują firmy Publiprox i SMG/KRC Millward Brown Company. W tym roku przewodniczącym 7-osobowego jury jest Andrew Kner, wykładowca Parsons School of Design i Fashion Institute of Technology. Kner związany był wcześniej m.in. z wydawnictwami: Time Inc., "Esquire", "Look", The New York Times (m.in. dyrektor artystyczny "Sunday Book Review"), "Print" i "Scenario". Ma w swoim dorobku ponad 150 nagród za projektowanie. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.