Dell uzupełnia ofertę Komputronika

Komputronik SA, jeden z czołowych polskich dostawców sprzętu IT i elektroniki użytkowej, podpisał umowę z firmą Dell. Dzięki umowie komputery Dell będą uzupełnią ofertę sieci sklepów Komputronika.

W ocenie zarządu Komputronik SA, umowa z firmą Dell przełoży się na wzrost przychodów i marży, szczególnie w kategorii komputerów przenośnych.

- W ofercie Komputronik S.A. nie brakuje teraz ani jednej wiodącej marki na rynku komputerów przenośnych - czytamy w komunikacie prasowym. Spółka od lat odnosi znaczące sukcesy jako dostawca laptopów, które pod względem wartości stanowią obecnie około 40% jej sprzedaży detalicznej. Według najnowszych danych, Komputronik SA w I kw. 2009 r. sprzedał ponad 45 tys. notebooków i netbooków. Biorąc pod uwagę szacunkowe dane dostawców tego typu sprzętu, w tym okresie udział Komputronik SA w rynku krajowym przekroczył 12-proc.

Komputronik SA jest jedną z czołowych sieci sprzedaży sprzętu komputerowego w Polsce i wysoko plasuje się w rankingach najszybciej rozwijających się firm branży IT w naszym kraju. Sieć sprzedaży firmy liczy już obecnie ponad 200 salonów. Klienci obsługiwani są poprzez sieć składającą się z salonów własnych, partnerów franchisingowych i sklepów Komputronik Partner oraz sklep internetowy www.komputronik.pl. Firma zajmuje się też produkcją i serwisem komputerów własnej marki – Komputronik SENSILO, Komputronik INFINITY oraz Komputronik PRO.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.