Canal Plus będzie nadal transmitował mecze ligi angielskiej

Canal Plus Cyfrowy wygrał przetarg na zakup wyłącznych praw telewizyjnych do pokazywania rozgrywek Premier League przez kolejne trzy sezony. Przetarg...

Canal Plus Cyfrowy wygrał przetarg na zakup wyłącznych praw telewizyjnych do pokazywania rozgrywek Premier League przez kolejne trzy sezony. Przetarg ogłoszony przez Football Association Premier League (FAPL) dotyczył kupna wyłącznych praw do pokazywania spotkań Premier League w sezonach 2004/2005 2005/2006, 2006/2007. O prawa transmitowania spotkań w Polsce ubiegał się także Polsat. Liga angielska pokazywana jest w Canal Plus nieprzerwanie od 1994 r. Specjalnie na potrzeby tych relacji w stacji stworzono zespół redakcyjny specjalizujący się w angielskim futbolu, z komentatorem Andrzejem Twarowskim na czele i dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" Rafałem Nahornym w roli eksperta. W bieżącym sezonie widzowie stacji mogli obejrzeć około 90 meczów Premiership. Ponadto bramki ze wszystkich spotkań pokazywane są w niedzielnym programie "Sport+". Dodatkowo w tygodniu Canal Plus prezentuje półgodzinny magazyn Premiership, w całości poświęcony angielskiej lidze. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.