Tygodnik "Przekrój" otrzymał Grand Prix Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera"

Tygodnik "Przekrój" otrzymał Grand Prix drugiej edycji Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera". Zdaniem jurorów obecna formuła tego tygodnika z tradycjami jest...

Tygodnik "Przekrój" otrzymał Grand Prix drugiej edycji Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera". Zdaniem jurorów obecna formuła tego tygodnika z tradycjami jest bardzo nowatorska. Wydawca znalazł właściwy i bardzo interesujący balans między zawartością merytoryczną pisma a projektem graficznym. Warte podkreślenia zdaniem jurorów jest też unikalne podejście do fotografii prasowej. Jury konkursu w składzie: Andrew Kner - przewodniczący jury, Vahur Kalmre, Anna Ostlund, Rolf F. Rehe, Grzegorz Lindenberg, Tomasz Tomaszewski oraz Adam Żebrowski, przyznało łącznie 21 nagród: 13 dla magazynów, 5 dla dzienników, 2 w kategorii portfolio i Grand Prix. Chimery otrzymali: magazyn "2+3D" za całokształt, za okładkę oraz za typografię, tygodnik "Forum" - w kategorii okładka, serbski magazyn "Kvadart" - w kategorii całokształt, polski magazyn "Laifstyle" - w kategorii okładka, "notes.na.sześć.tygodni" - w kategorii nowy magazyn, białoruski magazyn "ProDesign" - w kategorii całokształt, estońskie pismo "Visioon" - w kategori ilustracje, polski miesięcznik "Zwierciadło" - w kategorii okładka oraz już nagrodzony Grand Prix tygodnik "Przekrój" - w kategoriach: fotografia, ilustracja i nowy layout. W kategorii dzienniki jury nie przyznało Grand Prix, stwierdzając ogólnie niski poziom w tej dziedzinie w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród dzienników nagrodzono: estoński "Aripaev" - w kategorii ilustracja, "Dziennik Bałtycki" - w kategorii najlepsza pierwsza strona dziennika, estoński dziennik "Postimees" - za całokształt, oraz "Tartu Postimees" za projekt stron opinii, a także "Puls Biznesu" - w kategorii nowy layout sekcji. W kategorii portfolio zwyciężyli Tomasz Broda za ilustracje do dziennika "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska" oraz Roll Studio za pismo "Mac Mag". Konkurs Projektowania Prasowego "Chimera" organizowany jest przez VFP Communications, wydawcę magazynu "Media i Marketing Polska", przy współpracy z Society for New Design, festiwalem Golden Drum w Portorożu oraz Modern Media Institute. Partnerami konkursu są również Publiprox i SMG/KRC Millward Brown Company. (JD, PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.