"Poznajmy się" - nowy cykl w "Polityce" przed wejściem do Unii

Tygodnik "Polityka" rozpoczął publikację nowego ośmioodcinkowego cyklu artykułów pod hasłem "Poznajmy się". O swoich społeczeństwach piszą w nim wybitni przedstawiciele...

Tygodnik "Polityka" rozpoczął publikację nowego ośmioodcinkowego cyklu artykułów pod hasłem "Poznajmy się". O swoich społeczeństwach piszą w nim wybitni przedstawiciele państw UE zaproszeni do współpracy przez redakcję "Polityki". Pomysł cyklu narodził się w dziale zagranicznym magazynu. W bieżącym numerze prezentują się Anglia, po której oprowadza Theodore Zeldin, wykładowca w St. Antony's College w Oksfordzie, oraz Belgia autorstwa Pierre'a Mertensa, krytyka literackiego "Le Soir" uważanego za najwybitniejszego żyjącego francuskojęzycznego pisarza Belgii. Następny odcinek "Poznajmy się" będzie okazją do lepszego poznania Niemców i Duńczyków. "Poznajmy się" jest kolejnym nowym cyklem "Polityki". W marcu br. tygodnik wprowadził ukazującą się co dwa tygodnie rubrykę "Style". (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.