Skoda Auto Polska odmładza wizerunek Fabii Joy i promuje klimatyzację w Fabii i Octavii

Koncern Skoda Auto Polska rozpoczął dwie kampanie reklamowe: modelu Fabia Joy i Fabii oraz Octavii z klimatyzacją. Planowaniem mediów na...

Koncern Skoda Auto Polska rozpoczął dwie kampanie reklamowe: modelu Fabia Joy i Fabii oraz Octavii z klimatyzacją. Planowaniem mediów na potrzeby kampanii spółki zajmuje się dom mediowy Carat Polska, natomiast za kreację odpowiada agencja PZL. Kampania Skody Fabii Joy potrwa do końca kwietnia i będzie miała miejsce w TVP1, TVP2, TVN-ie. "Jest to kampania o charakterze promocyjnym, ale zależy nam także na odmłodzeniu grupy docelowej. Core targetem modelu Fabia są osoby w wieku 35-45 lat, a teraz chcemy przyciągnąć uwagę osób w wieku 25-35 lat" - mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marketingu w Skoda Auto Polska. Do 19 kwietnia potrwa natomiast kampania modeli Octavia i Fabia wyposażonych w klimatyzację. Grupa docelowa akcji jest szeroka - są to osoby w wieku 25-45 lat. "Klimatyzacyjna" kampania Skody ma miejsce w telewizji (TVP1, TVP2, TVN, Polsat) i w prasie ("Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Super Express" i TV-guide'y Wydawnictwa Bauer). Kreację na potrzeby radia i prasy przygotowała agencja PZL, która adaptowała także spot telewizyjny oryginalnie przygotowany dla europejskiej centrali spółki. W pierwszym kwartale bieżącego roku koncern sprzedał w Polsce 12 614 samochodów - wobec 9504 sztuk w analogicznym okresie roku ubiegłego (źródło: Samar). Wydatki reklamowe Skody w mediach w ubiegłym roku wyniosły 54,5 mln zł (źródło: Expert Monitor). (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.