Od maja kampania mediowa Nestlé Aquarel

Należąca do grupy Nestlé spółka ESI Polska, która wprowadza na rynek nową markę butelkowanej wody źródlanej Nestlé Aquarel, będzie wspierać...

Należąca do grupy Nestlé spółka ESI Polska, która wprowadza na rynek nową markę butelkowanej wody źródlanej Nestlé Aquarel, będzie wspierać produkt kampanią reklamową w telewizji (od maja do września). Kampania obejmie główne stacje telewizyjne, prasę konsumencką (od czerwca do sierpnia) oraz prasę handlową (od maja do lipca). Adaptację zagranicznej kreacji na potrzeby tej kampanii przygotowuje agencja reklamowa Publicis, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy Universal McCann. Nestlé Aquarel to woda źródlana, średnio mineralizowana, zarówno gazowana, jak i niegazowana, oferowana w butelkach o poj. 1,5 l (sugerowana cena do 2 zł) i pojemnikach 5 l. Nestlé Aquarel będzie również sprzedawana w specjalnej wersji dla dzieci (butelki 0,33 l - w cenie 1,20-1,30 zł, ze specjalnym zamknięciem, które ma zapobiegać zakrztuszeniu się przez dziecko podczas picia wprost z butelki) - na ich etykietach pojawią się postaci znane z kreskówek firmy Warner Bros. - kanarek Tweety i kot Sylwester; na odwrocie naklejek dzieci znajdą zagadki i zabawy rysunkowe. Woda marki Nestlé Aquarel jest już sprzedawana w 14 krajach europejskich (w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Luksemburgu, w Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, na Słowacji, Węgrzech oraz we Włoszech). W tym sezonie ten brand wchodzi do sprzedaży na trzech kolejnych rynkach: w Polsce, Czechach oraz Wielkiej Brytanii. Według ACNielsena wartość rynku wód butelkowanych w 2003 r. w Polsce wyniosła 1,13 mld zł (wzrost o 25 proc. w stosunku do 2002 r.). W ub.r. na naszym rynku sprzedano ponad miliard litrów wód butelkowanych (o jedną czwartą więcej niż w 2002 r.). Najwięcej sprzedaje się wód w butelkach o poj. 1,5 l i 1,25 l (łączna sprzedaż wody gazowanej i niegazowanej w tych pojemnościach stanowiła w ub.r. 73 proc. całej sprzedaży wód butelkowanych w Polsce). Statystycznie Polak wypija rocznie nieco ponad 14 litrów wody butelkowanej i według przedstawicieli Nestlé, biorąc pod uwagę średnie spożycie w Europie Zachodniej (np. statystyczny Niemiec wypija średnio 115 litrów rocznie, Francuz - 142 litry, a Włoch - aż 185 litrów - na podst. danych Canadean, źródło: Nestlé), można się spodziewać, że rynek wody butelkowanej w Polsce będzie rósł w najbliższych latach w tempie od kilku do kilkunastu procent rocznie. Koncern Nestlé jest jednym z liderów na rynku wody butelkowanej na świecie, w Polsce poprzez spółkę ESI sprzedaje marki krajowe Nałęczowianka i Mazowszanka oraz marki importowane takie jak: Perrier, Vittel, Sanpelegrino i Aqua Panna. Według producenta dają one łącznie ponad 12-proc. udział w detalicznym rynku wody butelkowanej (wg ACNielsena, w ujęciu liczby sztuk), liderem rynku jest firma Żywiec Zdrój należąca do koncernu Danone. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.