Michelin Polska rozoczął trzy kampanie - dla marek Michelin, Kleber i BFGoodrich

Koncern Michelin Polska rozpoczął kampanie reklamowe trzech marek ze swojego portfolio: Michelin, Kleber i BFGoodrich. Działania reklamowe potrwają przez cały...

Koncern Michelin Polska rozpoczął kampanie reklamowe trzech marek ze swojego portfolio: Michelin, Kleber i BFGoodrich. Działania reklamowe potrwają przez cały kwiecień. Planowaniem i zakupem mediów na potrzeby wszystkich trzech kampanii zajął się dom mediowy Carat Polska. Adaptacją kreacji zajęły się dwie agencje: TBWA/Warszawa adaptowała reklamy Michelin i Kleber, a Publicis reklamę BFGoodrich. Pierwsza kampania ma na celu promocję marki Michelin poprzez trzy produkty: Pilot Exalto, Pilot Sport i Energy. Na potrzeby akcji przygotowano trzy layouty - na każdym z nich jest prezentowana inna opona. Obecnie produkty są promowane w następujących tytułach prasowych: "Auto Moto", "Auto Motor i Sport", "Auto Sukces", "Auto Świat", "Focus", "Wysokie Obroty", "Newsweek", "Polityka", "Wprost" i "Men's Health". Dodatkowo kampania będzie miała miejsce w internecie - ta część rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze przed świętami. Opony Michelin będą reklamowane m.in. na witrynach: Onet.pl, Gazeta.pl, Interia.pl, Autocentrum.pl, Motoryzacja.pl, Opony.com i Opony.com.pl. Strategią kampanii internetowej Michelin zajęła się agencja interaktywna K2 Internet. Grupą docelową kampanii Michelin są mężczyźni w wieku 25+, o wyższym statusie społecznym. Kampania marki Kleber ma natomiast na celu promowanie Kleber Protective jako opony "nie do przebicia". Jest skierowana do kobiet i mężczyzn w wieku 20+. Ma miejsce w stacjach telewizyjnych (TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN Siedem i TV4) oraz radiowych (RMF FM, Radio Zet, łódzkie Radio Classman, warszawskie Radio Pogoda, Radio Puls Lublin, Polskie Radio Białystok oraz rozgłośnie lokalne). Trzecia kampania prowadzona obecnie przez koncern Michelin Polska promuje sprzedaż opon marki BFGoodrich. Na jej potrzeby zostały przygotowane dwa layouty: jeden z nich promuje opony do samochodów osobowych, drugi opony do pojazdów z napędem na cztery koła. Layouty będą prezentowane w "Gazecie Wyborczej". Wszystkie trzem kampaniom towarzyszą działania reklamowe w punktach sprzedaży z użyciem materiałów POS. Spółka nie podaje wysokości budżetów kampanii. (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.